Pałac Wojanów’2021

Pierwszy wspólny wyjazd w tym roku.

Wspaniały pomysł, jak co roku,  naszych kolegów z klubu, Ewelinki i Adama,  zaowocował pierwszym tegorocznym wypadem w okolice Jeleniej Góry. Przemierzając piękne, dziewicze trasy Górnego i Dolnego Śląska, dotarliśmy do perełki tego regionu pięknego hotelu. Pieczołowicie odnowiony, wyposażony z przepychem, dający komfort i niesamowite doznania estetyczne. Mowa o Pałacu Wojanów – Na pałacowy kompleks składają się: pałac w stylu neogotyku angielskiego, stajnia, murowana stodoła i oficyna mieszkalna z XIX wieku.

Okazały Pałac w Wojanowie jest główną częścią dużego majątku folwarcznego. Powstał on na miejscu zabudowań XIII-wiecznych, w XVII stuleciu. Na pałacowy kompleks składają się, oprócz pałacu w stylu neogotyku angielskiego, także stajnia, murowana stodoła i oficyna mieszkalna z XIX w. Pałac ma trzy kondygnacje na rzucie prostokąta z okazałymi wieżami w każdym z narożników. Podobnie, jak inne tego typu majątki, również pałac w Wojanowie był wielokrotnie przebudowywany i przechodził z rąk do rąk.

To właśnie ta wspaniała rezydencja była tłem do naszego pierwszego w tym roku wspólnego spotkania w gronie Free Przyjaciół.

Adasiu i Ewelinko, powtórzmy to w 2022..!!!

Krzeszów 2021


GALERIA